Snímka sklenene.JPG

Pozvite hru svetla do svojho interiéru

Sklenené dvere sa v moderných interiéroch vyskytujú dávnejšie, pomáhajú presvetliť interiér a v spojení s pekne riešenou kovovou kľukou mu dodávajú ojedinelý šarm. Postupne sa však čoraz viac presadzujú sklenené steny, ktoré vytvárajú efektný predel medzi miestnosťami, či funkčne odlíšenými priestormi. Ich skvelou vlastnosťou je prestup svetla. Tak získa atraktivitu aj časť bytu alebo domu, ktorá je vzdialená od okna, pričom môže byť vizuálne prepojená, avšak zvukovo i tepelne oddelená od zvyšku miestnosti.

Snímka sklen dvere 2.JPG

Samozrejmosťou je vysoká bezpečnosť sklenených dverí alebo stien. Vyrábajú sa z kaleného bezpečnostného skla, ktorá má vysokú pevnosť, odolá nárazom a v prípade, že by predsa len prišlo k rozbitiu, rozprskne sa na drobné čriepky s tupými hranami, ktoré nespôsobia poranenie.

Vybrať si môžete zo širokej ponuky čírych alebo matných skiel, podľa toho, či chcete dosiahnuť väčší svetelný prestup alebo skôr zachovať intimitu a súkromie. Sklené dvere či steny je možné zdobiť pieskovaním a gravírovaním. Český výrobca SAPELI ponúka aj odolnú keramickú potlač v rôznych farebných odtieňoch. Či už pri zdobení zvolíte výraznejšie ornamentálne motívy alebo je vašim favoritom strohá geometrická jednoduchosť a čistota dizajnu, sklenený predel dodá vášmu domovu osobitý štýl.

Ako novinka a obľúbený prvok sa v sortimente SAPELI objavilo osvetlenie celosklenených stien, ktoré vytvára hravý efekt. Uplatní sa predovšetkým v administratívnych a spoločenských priestoroch, kde umožní zvýrazniť prvky firemnej identity.