Snímka  vd porta.JPG

Bezpečnostné a technické dvere

Dvere, ktoré ochránia domov a poskytnú vám pocit bezpečia, musia spĺňať celý rad dôležitých kritérií. Nedajte sa zlákať nízkou cenou, tu sa šetriť skutočne nevypláca. Pri výbere bezpečnostných vstupných dverí sa spoľahnite na sieť špecializovaných predajcov. Sú nielen správne vyškolení v otázkach bezpečnosti, ale vlastnia licenciu a certifikáciu Ministerstva vnútra potrebnú na montáž, revíziu a servis bezpečnostných dverí s viac ako trojbodovým uzamykacím systémom.

Snímka VD SOLODOOR Bezpečnostné.JPG

Chráňte to najcennejšie, čo v živote máte

Bezpečnostné vstupné dvere do vášho bytu či domu sú prvou bariérou, ktorá ochráni vašu rodinu pred nepriaznivými zásahmi zvonka, či už by išlo o pokus o krádež a vlámanie, hrozbu požiaru a zábranu prenikania dymu, tlmenie hluku z exteriéru, ale aj tepelnoizolačné vlastnosti. Len kvalitné dvere, ktoré spĺňajú bezpečnostné kritériá primeraného stupňa sú zárukou, že váš domov a životy vašich blízkych neohrozia neočakávané udalosti.

Pri výbere bezpečnostných dverí sa môžete rozhodnúť medzi dverami vyrobenými z kovu alebo dverami s masívnym dreveným rámom. Každý materiál má svoje prednosti, dostatočnú bezpečnosť však zaručia oba. Bezpečnostné dvere sa vyrábajú v šiestich stupňoch zabezpečenia, pričom pre bežnú domácnosť je optimálnou voľbou bezpečnostná trieda 3, ktorá vám poskytne dostatočnú ochranu za primeranú cenu.

V každom prípade je potrebné venovať veľkú pozornosť všetkým prvkom bezpečnosti dverí a zárubne, nielen použitého materiálu. Certifikovaný predajca vám ako samozrejmosť ponúkne k bezpečnostným dverám aj bezpečnostnú kovovú zárubňu zaliatu betónom, ktorá odolá snahe o roztiahnutie a vysadenie dverí, či iné poškodenie. Ďalším podstatným bezpečnostným prvkom sú viacbodový bezpečnostný zámok, bezpečnostné kľúče, špeciálne závesy a čapy. Tieto prvky poskytujú širokú škálu dodatočných možností a naši odborne zaškolení predajcovia vám s ich výberom radi pomôžu.

Ak na svoje bezpečnostné dvere kladiete skutočne vysoké nároky, k dispozícii sú vám moderné technické bezpečnostné riešenia ako diaľkové ovládanie zámku, otváranie dverí otlačkom prsta, či digitálny priezor, ktorý zaznamenáva pohyb pred dverami na pamäťovú kartu.

Dôležité tipy ako správne zvoliť bezpečnostné dvere nájdete aj v článku na našom blogu