Na návšteve u zákazníkov:

 

Vieme presne, čo chceme!

 

Dušan a Zuzka sú manželia v stredných rokoch, deti už vyleteli z hniezda. Svoj rodinný dom dokončili približne pred dvoma rokmi. Nie je to ich prvé bývanie, so zariaďovaním získali viacero skúseností v predošlých bytoch a vo veciach štýlu majú dnes úplne jasno. Napokon, inšpiráciu a nápady zbierali dlhé roky, v časopisoch, na internete, ale aj na navštívených miestach počas dovoleniek.

Dôraz kládli na kvalitu a nebáli sa uplatniť vlastný vkus

„Jedno sme vedeli celkom presne, nechceli sme, aby naše bývanie zariaďoval profesionálny dizajnér. Mali sme vlastnú predstavu o interiéri, nemal byť vyhranene moderný či, naopak, rustikálny, malo však v ňom byť práve to, čo sa nám páči. Neponáhľali sme sa, kupovali sme jednotlivé kúsky a vždy sme sa ich snažili zakomponovať do celku. Tam, kde sa to hodilo, sme využili aj štýlový nábytok a luster po starých rodičoch, po obnovení poťahov sa k našej jedálni dokonale hodí. Najdôležitejšia je kvalita, všetko sme kupovali s dôrazom na ňu. Mám kvalitné veci rád, ide z nich jednoducho iný pocit... je v tom dizajn, trvanlivosť, presné a precízne remeselné spracovanie,“ hovorí Dušan bez zaváhania.

 

Akého výrobcu dverí ste zvolili a prečo?

 

„V tomto sme sa zhodli od začiatku. Mali sme výbornú skúsenosť so značkou SAPELI a tak sme bez ďalšieho hľadania vyberali z jej modelov. Do väčšiny miestností sme použili biele lakované dvere, do kúpeľne celosklenené dvere s drážkou. Našou pýchou sú posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou. S tými sme dokonca trochu počkali, kým sme si všetko dobre premysleli,“ spoločne odpovedajú hostitelia.

 

Treba povedať, že čierne posuvné dvere vo vysoko lesklom prevedení sú mimoriadne efektné a na prvý pohľad zaujmú návštevníkov. Stavebný otvor má atypické väčšie rozmery.

Sú to dvere na príležitostné použitie, často sú otvorené, ale keď treba odstrániť rušivé vplyvy, vytvoria medzi miestnosťami dostatočnú izoláciu – zvukovú aj optickú. „Bolo nám jasné, že miestnosti chceme oddeliť, predtým sme mali len otvor, no vyskúšali sme si, že občas sa zíde aj zavrieť,“ vysvetľuje Zuzka s úsmevom.

 

Čierna farba má nádych luxusu

 

„Všetci ostatní majú bielu kuchyňu, my sme si povedali, prečo by nemohla byť čierna?! Pôsobí luxusne, kvalita je proste na nej vidieť. A keď k čiernej kuchynskej linke pribudli čierne posuvné dvere, dojem bol dokonalý,“ má zo zaujímavej kombinácie oprávnenú radosť Dušan. „Čiernu farbu obľubujem a v spojení so svetlým drevom kuchyňa vôbec nepôsobí chladno, je veľmi elegantná,“ dodáva domáca pani.

 

S údržbou nie sú problémy, ak sa k veciam pristupuje rozumne

 

Aj keď sú lesklé dvere náročnejšie na udržiavanie, majitelia domu nemajú problém s odstraňovaním otlačkov. „Skrinky majú dobre premyslený systém otvárania, na dverách je vhodne umiestnené madlo, my ich neochytáme a žiadne leštenie nie je potrebné... No, predsa občas, ale len po návštevách!“ zasmejú sa manželia a Dušan doplní: „Funguje to preto, že tu žijeme my dvaja. Vážime si, čo sme vybudovali a tak sa k tomu správame. Keby sme mali malé deti, asi by to bolo iné, no my si to už dnes môžeme dopriať. V nejednej mladej rodine majú kuchyňu matnú a bielu, a napriek tomu sa na ňu nedá pozerať!“

 

Aká je vaša skúsenosť s firmou dvere.eu, odporučili by ste ju svojim známym?

 

„Všetky dvere v našom dome sú od tejto spoločnosti. Ocenili sme, že dodávka aj montáž prebehli presne podľa dohody. Keď sme predtým kúpili dvere v inej firme, sľúbili nám dodávku za šesť týždňov. Ale v skutočnosti prišli naše dvere za dvanásť týždňov. Dôvod, pre ktorý sme si ich vybrali, napokon vôbec nedodržali! Vo firme dvere.eu nám sľúbili dodávku dverí vrátane montáže do desiatich týždňov a skutočne si vážime, že dohodu do bodky dodržali. Áno, pokojne by sme ich odporúčali aj svojim známym,“ prikývnu hostitelia.

 

„V minulosti sme zariaďovali menší byt na dočasné používanie a zvolili sme lacné dvere z obchodného reťazca. Keď som ich osadil, a chcel som umyť montážnu penu, zišiel z nich aj povrch. Druhýkrát by som to neskúšal...“ spomína Dušan s úsmevom na príhodu, ktorá ho však v tom čase rozhodne nepotešila: „Dôležité je, vedieť sa z chyby poučiť.“

 

Ďakujeme za pohostinnosť a prajeme veľa šťastných rokov v krásnom novom dome!

 

 

Milí zákazníci, ak ste si zakúpili dvere v našej predajni a chcete sa pochváliť pekným interiérom, môžete sa s nami skontaktovať na adrese info@dvere.sk

Zaujímavé nápady radi predstavíme našim čitateľom.