BAU 2017 - množstvo zaujímavých noviniek, defilé klasických, ale aj atypických dverí pre každú stavbu.

Najväčší európsky veľtrh stavebníctva sa usporadúva v Mníchove každé dva roky. Napriek tomu, že vo všeobecnosti trend výstavníctva skôr ustupuje iným spôsobom prezentácie a predaja, sú aj výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Myslíme si, že ako miesto stretnutia 2 120 vystavovateľov z 45 krajín, viac než 250 000 návštevníkov z celého sveta dokazuje, že BAU k takýmto výnimkám rozhodne patrí!

Ani zástupcovia spoločnosti dvere.eu nemohli chýbať tam, kde sa predstavujú materiály a technológie budúcnosti, najmodernejšie architektonické či stavebné riešenia. Naším hostiteľom bola spoločnosť SVEDEX, ktorej štýlové dvere a zárubne pod značkou Dextüra zastupujeme na slovenskom trhu. Pozvanie bolo ocenením úspešného štartu v predaji vysoko kvalitných a moderných bielych dverí Dextüra na Slovensku a profesionálnych služieb, ktoré dvere.eu poskytuje svojim zákazníkom v spolupráci so svetovými výrobcami. 

Doposiaľ dizajnéri tejto nemecko-holandskej spoločnosti navrhovali výlučne biele dvere, v súlade s celosvetovými trendmi sa však odhodlali na rozšírenie sortimentu o nové modely, ktoré sú kombinované s čiernymi prvkami. Biela farba hrá aj naďalej prím, dvere Dextüra však už môžete mať aj s čiernymi zasklievacími lištami, kľučkami či inými doplnkami.

Samozrejme, navštívili sme aj iné zaujímavé expozície a zaujímali sme sa o novinky v oblasti dverí, zárubní a doplnkového sortimentu, predovšetkým u našich partnerských značiek. Rozšírené portfólio modelov predstavil výrobca Westag & Getalit AG, ktorý popri nových povrchoch a zaujímavých dizajnérskych modeloch upriamil pozornosť na dotykové elektrické zámky. Túto novinku radi zabezpečíme pri individuálnej objednávke aj slovenským zákazníkom. 
Priestorovo skôr menší, ale o to zaujímavejší bol výstavný stánok spoločnosti Eclisse. Predviedla na ňom najnovšie technológie v samootváraní a samozatváraní posuvných dverí. Návštevníkov veľtrhu zaujalo aj nové riešenie bezbariérových sprchových kútov s posuvným dverným krídlom.


A čo sme na BAU objavili úplne po prvý krát?

Pri prechádzaní medzi stovkami výrobcov sme našli dvere, zárubne, okná či iné stavebné prvky najrôznejších tvarov, z rozličných materiálov, klasických i moderných dizajnérskych stvárnení. No na prvý pohľad nás zaujala novinka, aká sa v našich končinách zatiaľ na výstavách neobjavila. Dvere aj zárubňa so zošikmeným tvarom v hornej časti umožnia prakticky a efektne prepojiť priestory oddelené šikmými štítovými stenami, aké sa vyskytujú vo väčšine podkrovných miestností. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako vyriešiť podobný stavebný problém? V tejto novinke to výrobca Scrigno v rade Essential domyslel do detailov, šikmé dvere aj zárubňa dodajú atypickému podkroviu skutočný šmrnc!